Skvělý start Světového poháru v Novém Města na Moravě

25/5/2015

Pohádka! Tak působil úvodní závod Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. V bouřlivé atmosféře, kterou ve Vysočina Areně vytvořilo 13 tisíc fanoušků, se Jaroslav skvěle vrátil na nejvyšší stupínek vítězů, když v posledním kole závodu udolal Švýcara Nino Schurtera a dal tak vzpomenout na dramatický finiš zlatého olympijského závodu v Londýně.

„Jsem za to vítězství moc rád! Na tenhle závod jsem se připravoval de facto od podzimu a byl to pro mě nejdůležitější závod sezóny, byť ním teprve začala. Znovu vyhrát svěťák a navíc tady, před skvělým domácím publikem, je úžasný pocit!“ zářil v cíli český biker, který se tak navíc oblékl do dresu lídra Světového poháru.
Z ne přiliš výhodné startovní pozice se dokázal v průběhu zaváděcího kola dostat do vedoucí skupiny, potom přeskočil suveréna letošní sezóny Floriana Vogela i úřadujícího mistra světa Juliena Absalona, aby mohl po zbytek závodu svádět napínavé souboje se svým rivalem Nino Schurterem, který na Vysočině vyhrál poslední tři ročníky SP. V nejdelším stoupání závěrečného okruhu ale Jaroslav za obrovské podpory diváků zaútočil a rozhodl o svém triumfu.

„Atmosféra tady byla zase fantastická, je to každý rok nejlepší závod. A jelo se mi perfektně, kromě jednoho pádu hned ve druhém kole, jsem to měl pod kontrolou. Rád bych poděkoval všem partnerům a fanouškům za jejich podporu teď i v loňské sezóně, kdy se kvůli zranění příliš nedařilo.“ dodal Jára.

Už nadcházející neděli čeká Jaroslava druhý závod Světového poháru, tentokrát v německém Albstadtu. Tam se nebude moct spolehnout na takovou podporu fanoušků, ale po domácím úspěchu bude rozhodně patřit k favoritům.