Stříbro z nejlepšího mistrovství světa

4/7/2016

První z vrcholů sezóny je za námi. Jaroslav ve fantastické atmosféře v Novém Městě na Moravě vybojoval na Mistrovství světa horských kol cross country stříbrnou medaili v individuálním závodě elitní kategorie a stejný kov získal také společně s Kateřinou Nash, Richardem Holcem a Matějem Průdkem v závodě týmových štafet.

Jaroslav se jal od začátku určovat tempo a brzy zůstala na čele jen malá skupinka favoritů. Hned po něm zaútočil obhájce Nino Schurter a dokázal si vybudovat rozhodující náskok. Souboj o stříbro potom Jára svedl s osminásobným mistrem světa a dvojnásobným olympijským šampionem Julienem Absalonem, kterého v posledním kole útrhl a do neskutečného a jedinečného fanouškovského kotle v cílové rovince Vysočina Arény přijel na druhém místě.

„Měl jsem taktiku dobře odstartovat, což se povedlo. Chtěl jsem jet takové tempo, aby vepředu zůstala jen malá skupina, udělat závod a nestresovat se,“ vysvětloval Jaroslav, proč byl tolik k vidění na samém čele závodu. „Cítil jsem se silný ve výjezdech, z kopce to nebylo úplně ono. Nino byl dneska prostě nejsilnější. Chytře nastoupil a já se v tu chvíli nebyl schopný dostat do rytmu. Jsem rád i za to stříbro. Diváci byli úplně úžasní, snad ještě lepší, než když tu byly svěťáky. Za to stříbro vděčím jim. Kdyby mě tak nehnali, nikdy bych tu medaili neměl,“ vysekl poklonu 23 tisícům diváků, kteří do Nového Města na Moravě v neděli na závod mužské elity na světový šampionát dorazili. A poděkoval také organizačnímu týmu a všem pořadatelům, kteří tenhle nejlepší světový šampionát horských kol skvěle připravili.