Test na Pražských schodech

29. května 2013

Týden po jubilejních dvacátých Pražských schodech je v kalendáři další atraktivní městský závod. Tentokrát zve olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý bikery a fanoušky horských kol do Ústí nad Orlicí, kde se v úterý 4. června pojede závod nazvaný Ústecké schody. Čtyřicetiminutové kritérium se pojede na zhruba kilometrovém okruhu v centru města, kde nebudou chybět nástrahy v podobě schodů a skoků.

Svou účast už potvrdila prakticky kompletní česká špička v čele se všemi olympioniky. Na start se tedy vedle Jaroslava Kulhavého postaví i Ondřej Cink a Jan Škarnitzl nebo také třeba Jiří Novák, Pavel Boudný a další.
Start Elity je naplánován na 17:30 hod. a po skončení závodu a vyhlášení výsledků bude následovat autogramiáda. Závody dětí všech věkových kategorií jsou na programu už od 14:30 hod.

Ústecké schody budou zahájením projektu Hledá se vítěz, který navazuje na úspěch Jaroslava Kulhavého z olympijských her v Londýně 2012. Bude realizován ve spolupráci šesti cyklistických oddílů pracujících s cyklistickou mládeží – KC Luže, Cyklo Lanškroun, CYKLO-SKI klub Polička, SK Prima Polička, Cyklo Bendl – Club 98 Vysoké Mýto, SK Donocykl Vysoké Mýto; ZŠ a obce Dolní Roveň a Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň.

Realizací projektu vznikne krajský seriál náborových závodů v jízdě na kole pro žáky ze základních škol v Pardubickém kraji (předpokládá se účast cca 700 žáků), který vyvrcholí finálovým závodem, na který budou pozvání nejúspěšnější závodníci z dílčích závodů.

Cíle projektu Hledá se vítěz:


vedení dětí a mládeže ke sportu, především cyklistice

– popularizace cyklistiky jako volnočasové aktivity a sportovní disciplíny především pro děti základních škol

– podpora talentovaných sportovců, kteří najdou uplatnění a odborné vedení v pořádajících oddílech

– zvýšení znalosti pravidel silničního provozu a zvýšení bezpečnosti cyklistů-dětí v provozu

– propagace sportovní činnosti zapojených cyklistických oddílů

– navázání spolupráce mezi cyklistickými oddíly v kraji a mezi oddíly a školami v jejich regionu

Více informací najdete na www.hledasevitez.cz