Tradiční start sezóny na Kypru

25. února 2015

Po loňské nucené odmlce způsobené prasklou čéškou, se Jaroslav Kulhavý bude snažit na Kypru navázat na své úspěchy z předešlých let, kdy tu vyhrál několik etap a v roce 2012 i celkově. Navíc, když letošní příprava před sezónou podle Jaroslava konečně probíhá na sto procent.

Olympijského vítěze a úřadujícího mistra světa v maratonu čeká v oblíbené destinaci čtyřdenní etapový závod Sunshine Cup. Ten je pro letošek složený ze čtvrteční 5,7 kilometrů dlouhé časovky, dvou půlmaratonských etap o délce 55 a 45 kilometrů a celkový čas určí vítěze po nedělním klasickém závodě Cross Country.

Kyperský Sunshine Cup beru hlavně jako přípravu a test nového materiálu před etapovým závodem ABSA Cape Epic, který pojedu s Christophem Sauserem od 15. do 22. března v Jihoafrické republice a který je mým prvním vrcholem sezóny. Ale samozřejmě tu budu chtít zajet co nejlepší výsledek a sebrat nějaké body, byť jsem se na závod vyloženě nepřipravoval a pojedu ho z plného tréninku. Prioritou je dostat se tu do závodní intenzity,“ říká biker týmu Specialized Racing před podnikem, který je Mezinárodní cyklistickou federací UCI zařazený do Hors Categorie.

Program Sunshine Cup – Afxentia:
26. února, Lefkara – časovka 5,7 km
27. února, Lefkara – Point-to-Point 55 km
28. února, Lythrodontas – Point-to-Point 45 km
1. března, Mantra tou Kampiou – XCO