Třetí místo v celkovém hodnocení Světového poháru!

23/8/2015

Jaroslav Kulhavý skončil na finálovém závodě světového poháru v italském Val di Sole na čtvrtém místě a udržel bronzovou příčku v celkovém hodnocení seriálu! Splnil vedle triumfu na ABSA Cape Epic a vítězství před domácím publikem v Novém Městě na Moravě tak svůj cíl, se kterým do letošní sezóny vstupoval.

„Ten začátek kopce mi neseděl a ztrácel jsem tam, musel jsem si to vždycky potom dojíždět.
Ale po tom výpadku v Americe jsem za dnešek hodně rád. Nevěděl jsem moc, co od sebe dnes čekat, trochu jsem orážel, protože jsem byl asi trochu přetrénovaný, zkoušeli jsme po Lenzerheide tréninkový model s vysokohorskou přípravou a bylo toho dohromady s cestování prostě moc. Na týhle trati jsem předved maximum,“ usmíval se po závodě Jaroslav. V první polovině bojoval ve vedoucí skupině společně se Schurterem, Absalonem a Vogelem, potom jim ale v prudkých stoupáních nestačil a soustředil se na udržení celkového třetího místa.

„Podium ve svěťáku byl pro mě letošní cíl a jsem moc rád, že to vyšlo. První půlka sezóny byla perfektní, trochu škoda toho výpadku v zámoří… Dneska to je pro mně takovej malej konec sezóny, zbývá už jen mistrovství světa, které je ale vysoko v horách, což mi příliš nesedí. Nepojedu do Andorry se žádnou speciální taktikou a nic moc nečekám. Samozřejmě ale udělám maximum a ještě se kousnu! Je důležitý, že jsem se před olympiádou vrátil a že dokážu zase vyhrávat!“ dodal Jára.

Celkové pořadí SP 2015:
1. Schurter 1350 bodů, 2. Absalon 1110, 3. Kulhavý 932, 4. Vogel 784, 5. M. Flückiger 724