Třetí místo ve Val di Sole

Jaroslav Kulhavý vybojoval bronz ve třetím závodě Světového poháru horských kol cross country v italském Val di Sole. Zopakoval tak umístění z úvodního závodu v Albstadtu. Olympijský vítěz kontroloval svou pozici na stupních vítězů v profilem i teplotou náročném závodě prakticky od začátku.

„Chvíli jsem se Schurterem a Absalonem jel, ale jeli na mně v těch prudkých kopcích hodně rychle. Na to jsem furt těžký, takže jsem si jel raději svoje tempo. Ve třetím kole jsem se rozjel, že jsem s nimi jezdil srovnatelné časy, takže jsem s dneškem spokojený,“ nechal se slyšet v cíli Jaroslav, který svou formu ladí na maratonské mistrovství světa, které se jede za dva týdny v Rakousku.

„Od Nového Města jsem se dával do kupy a snažil jsem se najíždět objemy směrem k maratonskému šampionátu, na které se teď soustředím, takže dnešní třetí místo bez nějaké speciální přípravy beru jako dobrý výsledek. Myslím ale, že i kdybych se na dnešek připravoval, tak bych s nimi možná jel, ale stejně bych asi skončil třetí. Když budu třetí i v celkovém pořadí svěťáku, bude to supr.“
dodal Jára.