Třetí vítězství v řadě na Cape Epic

Christoph a Jaroslav vyhrávají etapu do StellenboscheTřetí etapové vítězství v řadě si dnes připsali Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser na osmidenním etapovém závodě Absa Cape Epic. V 99 kilometrů dlouhé etapě do Stellenbosche, která v desátém ročníku závodu vyniká svým velkým převýšením 2950 metrů, přidali dalších 2:37 min. ke svému náskoku v celkovém pořadí.

„Při stoupání na nejvyšší bod za to dneska Bulls začali brát a zkoušeli se párkrát utrhnout, ale nebylo jim to nic platný. Akorát roztrhali zbytek, my jsme s nima zůstali vepředu. Když se pak začala zvedat široká cesta na předposlední kopec, jel jsem tempo a udělala se za mnou deset metrů díra. Pak ke mě dojel Susi, že jedem, že Bulls odpadají a pokračovali jsme svým tempem do cíle,“ říká Jaroslav k dnešní etapě. Christoph měl navíc k dnešnímu vítězství motivaci navíc. Ve Stellenboschi má svůj zimní byt, sídlí tu jeho charitativní nadace Songo a navíc to dnes byla jeho dvacátá vyhraná etapa na Cape Epicu.
Jaroslav Kulhavý

„Zítra pojedeme opatrně. Prý je to takové cross country, takže bude důležité si hlídat pozici a hlavně se někde nerozsekat. Schurter s Vogelem, Fontana s Fumicem a Hermida s van Houtsem, ti dneska trochu oráželi a zítra budou chtít vyhrát, takže to bude těžký,“ nepodceňuje Jára zítřejší závěrečnou část. Do cíle v Lourensfordu zbývá 54 kilometrů s převýšením 1550 metrů.

Celkové pořadí
1. Burry Stander – Songo (Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser) čas 27:13:26 hod.
2. Bulls (Karl Platt, Urs Huber) + 6:21 min.
3. Bulls 2 (Thomas Dietsch, Tim Boehme) + 26:01 min.