Vítězství na Malevil Cupu před mistrovstvím světa

21. června 2014

Týden před mistrovstvím světa v bikemarathonu zařadil Jaroslav do svého tréninku prestižní český maraton Malevil Cup v Lužických horách. Sto kilometrů dlouhý závod byl zároveň zařazen do UCI MTB Marathon Series a také do Českého poháru.

„Ze začátku jsem si chtěl vyzkoušet rychlej start, vznikla jen trojčelnná skupinka a vybudovali jsme si slušnej náskok, podobně jako minulý týden na Evropě se Susim. Kluci mají pomalejší starty, to je moje výhoda z cross country, takže se toho snažím využít a pak založit na rovinách.“ vysvětloval po závodě Jára.

Nejzásadnější výjezd na kopec Hvozd, který často Malevil Cup rozhoduje, letos nic nevyřešil. Jára si menší náskok vybudoval v technickém sjezdu, ale zásadní nebyl. Na cca 90. kilometru začal Jaroslav znovu útočit a na čele zůstal už jen s Janem Škarnitzlem. O svém vítězství pak rozhodl až ve finiši na ranči Malevil a po triumfu v roce 2010 si tu připsal druhé vítězství.

„Mám radost, dobrý výsledek jsem potřeboval. Ale jednoduchý to dneska nebylo, těžký trénink po Evropě je znát. Je to poslední těžký blok před mistrovstvím světa. Maratonský titul mistra světa mě hodně zajímá, ten ještě nemám a rád bych ho získal, protože bych byl první, kdo by měl kompletní sbírku titulů a vítězství. Zatím jsem nastejno s Bartem Brentjensem :-). Forma je dobrá,“ dodal Jaroslav, který už v pondělí zamíří do Jihoafrické republiky.