Vítězství v Lenzerheide a zpět v dreu lídra Světového poháru!

6. července 2015

Jaroslav Kulhavý je zpět v dresu lídra Světového poháru horských kol! Biker týmu Specialized Racing zopakoval úspěch z Nového Města na Moravě a vyhrál ve švýcarském Lenzerheide druhý ze třech odjetých závodů seriálu. Na jezdivé trati v nadmořské výšce 1550 m.n.m. mu k triumfu dopomohly i defekty soupeřů Nino Schurtera a Juliena Absalona.

„Mám velkou radost! Z výsledku i výkonu. Jel jsem si dnes svoje tempo, nechtěl jsem v tomhle vedru a v téhle nadmořské výšce příliš riskovat. Asfaltový kopec na začátku okruhu mi moc neseděl, ale jinak se mi okruh líbil a cítil jsem se výborně. Když potom Nino píchnul, byla to trochu škoda, mohl to mezi námi být pěkný souboj,“ řekl k závodu Jaroslav, kterého naštěstí nijak nelimitovalo naražené koleno ze sobotního lehkého pádu v tréninku.

V polovině seriálu má Jaroslav na první příčce 660 bodů, o 60 více než druhý Schurter.
„Cíle mám letos de facto už splněné, ale prioritou bude teď právě celkové hodnocení svěťáku. Chci v něm skončit co nejlépe, ale zároveň také zkusit i nějaké další modely přípravy, které bysme praktikovali před olympijskými hrami v Riu,“ vysvětluje Jára a jak řekl, tak také udělal. Po vítězství zůstal ve Švýcarsku a přesunul se na několik dní do Diavolezze ležícího v nadmořské výšce 3000 metrů. „Jde o kratší vysokohorský pobyt a test další tréninkové varianty. Nebudu tady ale trénovat a přímo odtud pojedu na další závod Strabag Českého poháru horských kol do Brna, kde bychom měli získat nějaká nová data, “ dodává ke svým plánům na nejbližší dny.

Přůběžné pořadí SP MTB XCO:
1. Jaroslav Kulhavý /CZE, Specialized Racing/ 660 bodů
2. Nino Schurter /SUI, Scott SwissPower/ 600 b.
3. Julien Absalon /FRA, BMC Mountainbike Racing/ 510 b.
4. Mathias Fluckiger /SUI, Stocki Pro/  430 b.
5. Florian Vogel /SUI, Focus XC Pro/ 364 b.