Vítězství v závěru sezóny

Jak sezónu začal, tak ji dokončil. Vítězstvím, jak se na olympijského šampiona sluší. Jaroslav Kulhavý dnes ve francouzském Frejus dorazil do cíle svého posledního letošního závodu s úsměvem a rukami nad hlavou.

Na maratonské trati festivalu Roc d’Azur projel po 83 kilometrech cílem před svým týmovým kolegou ze stáje Specialized Racing Christophem Sauserem. „Přiznám se, že jsem trochu překvapený. Už jsem po sezóně unavený a trénink po olympiádě určitě nebyl ideální, ale nějaká forma tam dnes ještě byla,“ řekl bezprostředně po dojezdu Jára. „Mám radost, že takhle končím sezónu. Vyhrál jsem první závod na Kypru a poslední tady.“

Závod dlouho vedl Němec Jochen Kass, který si vytvořil až dvouminutový náskok. „Vůbec jsem nevěděl, že je před náma. Šteloval jsem si sedlo a trochu se propadl a on asi ujel z čela v jednom z dlouhých sjezdů. Asi dvacet kilometrů před cílem jsem ho v dálce uviděl a docela jsem se divil. Ale rychle jsme ho dojeli, on už to slušně šněroval, jak byl prošitej, takže bylo jasný, že to bude se Susim jen mezi náma,“ vysvětloval český šampion v této disciplíně. „Christophovi jsem odjel v písku na pláži, ale potom jsme se zase sjeli. Odtáhl jsem posledních pět kilometrů a dojeli společně do cíle.“

Svým triumfem zdá se prolomil i místní smůlu. Ve Frejus totiž do dnešního dne nikdy nedorazil do cíle, ať už kvůli technickým problémům nebo zdraví, které ho tu zradilo naposledy. „Tratě tu jsou extra technický. V noci pršelo a místama to dost klouzalo. V jednom místě mi to skoro v nulové rychlosti trochu uklouzlo…“ poukazoval na zkrvavený loket.

Jaroslav se mezi Saint Tropez a Monte Carlem na příjemném sluníčku dlouho neohřeje. Vynechá nedělní závod kategorie HC i vyhlášenou party a kvůli dalším povinostem olympijského vítěze se vrací domů.

Výsledky:
1. Jaroslav Kulhavý (CZE, Specialized Racing) čas 3:23:08 hod.
2. Christoph Sauser (SUI, Specialized Racing) + 1 sek.
3. Jochen Kass (GER, Multivan Merida) + 59 sek.
4. Alban Lakata (AUT, Topeak Ergon) + 2:04 min.
5. Leonardo Paez (COL, AX Active Bianchi) + 3:21 min.