Vybojované stříbro na Českém poháru v Praze

„Jsem naštvanej jak nikdy, dvoje tretry pryč, takže asi na Vysočině nepojedu, nemám v čem…“ tak napůl vtipkoval hned po dojetí druhého závodu Strabag Českého poháru horských kol XCO v pražských Řepích Jaroslav.

Ve služné mezinárodní konkurenci dobře odstartoval a na členité a prašné trati se osamostatnil na čele. To mu vydrželo do poloviny desetiokruhového závodu.

„V té nejtěžší sekci jsem měl defekt a hodilo mě to do bezpečnostní sítě. Když jsem se z ní hrabal ven, zamotalo se mi do sítě úpínací kolečko tretry a vytrhnul jsem ho. Myslel jsem, že je konec, ale ten defekt se tmelem zalepil, takže jsem na měkkém kole dojel do depa, vyměnil ho a pokračoval s volnou botou dál. Do dalšího průjezdu depem mi kluci přinesli z auta rezervní, takže v dalším kole jsem měnil zase tretru.“ popisoval technické lapálie Jára, během kterých se propadl někam k pátému místu.

„Jelo se mi dobře, tak jsem pokračoval. Věděl jsem, že je ve hře třetí místo, nakonec jsem dojel i Ondřeje asi na rozdíl pěti vteřin, ale už to bylo kousek před cílem a v té technické pasáži se mi ho nepodařilo předjet. Bylo to blízko, takže mě to mrzí, ale výkonnost byla dneska super a byl to můj letošní nejlepší výkon v cross country. To mě před svěťákem v Novém Městě těší,“ dodal Jára. V následujících dnech ho čeká nabitý program a fanoušci ho před nedělním startem v Novém Městě na Moravě budou moci vidět už v úterý na populárních Pražských schodech. A mimo to Jaroslav ještě představí svého nového exkluzivního partnera.

Výsledky:
1. Ondřej Cink (Multivan Merida Biking Team) 1:48:00 hod.
2. Jaroslav Kulhavý (Speciliazed Racing) +0:11 min.
3. Thomas Litscher (SUI, Multivan Merida) +0:59
4. Sergio Mantecon (ESP, Trek Faktory Racing) +1:15
5. Daniel McConnell (AUS, Trek Faktory Racing) +1:36