Vylepšení závěru sezóny ve Francii

Definitivní tečku za sezónou udělal Jaroslav bronzovou medailí, kterou vybojoval na nedělním závodě na 56 kilometrů, jež uzavřel festival Roc d’Azur.

Jára nastoupil do závodu v podstatě bez očekávání, jelikož za svůj poslední letošní závod bral páteční maraton zařazený do světové série, kde nakonec skončil druhý. Nakonec si ale znovu dojel po umístění na stupních vítězů a to i přesto, že se závodem hlavně bavil, o čemž se přesvedčily stovky diváků ve známém stoupání Col de Bougnon, které Jaroslav vyjel po zadním kole.

Radost z posledního závodu Jaroslavovi trochu pokazili pořadatelé, kteří na stejnou trať posledních patnáct kilometrů před cílem poslali také závod hobby triatlonistů, což v zejména v úzkých pasážích zapříčinilo řadu zmatků a nebezpečných situací. Závod vyhrál olympijský vítěz z roku 2000 Miguel Martinez.