Závěr etapového závodu Afxentia pokazil defekt

foto Jan Němec /MTBS.cz

28. února 2016

Jaroslav má za sebou první závod letošní sezóny. Čtyřetapový závod Afxentia na Kypru bral hlavně jako přípravu a úvodní závodní intenzity. Tak vypadaly i výsledky – začal 16. místem v rychlé časovce, v první půlmaratonské etapě skončil sedmý a v té druhé po padesáti kilometrech už vyspurtoval bronz.
Do závěrečné části, klasického cross country, nastupoval jako osmý muž celkového pořadí se ztrátou 2:27 min.

„Na závěr se to ale moc nepovedlo. Kvůli defektu jsem ztratil i v celkovém pořadí…,“ hlásí z Kypru Jaroslav.

„Od startu se to vyvýjelo docela dobře. Chtěl jsem to zkusit, v prvním kole rozjel tempo a na čele jsme zůstali jen ve čtyřech. Občas tam někdo dojel a někdo jiný zase vypadl, ale já se cítil dobře. Na 40. minutě jsem ale zjistil, že mi utíká kolo. Rozhodl jsem se, že s tím zkusím opatrně jet a potom to jen dofouknu, ale nepovedlo se. Musel jsem do depa kolo vyměnit, což znamenalo větší časovou ztrátu. Zbytek závodu už jsem dojel v poklidu.,“ vysvětloval Jára k závěrečné etapě, již dokončil na 23. místě.

„Jako celek to beru jako čtyři dobré dny. Myslím, že jsem na tom tak, jak jsem čekal. Bylo znát, že většina lidí už je perfektně přiravená na olympijské nominace a podle toho se závodilo.“ dodal. Celkovým vítězem se stal Švýcar Fabian Giger.

Na Kypru Jaroslav zůstává ještě další týden. V plánu je kvalitní trénink, ladění materiálu a testování nových výživových doplňků Nutrend. A příští víkend druhá část Sunshine Cupu – cross country závod kategorie C1 ve Vorokliny.

Celkové pořadí etapového závodu Afxentia SHC:
1. Fabian Giger /SUI, Kross Racing Team/ čas 5:37:32 hod.
2. Maxime Marotte /FRA, BH SR-Suntour KMC/ + 1:24 min.
3. Marco Aurelio Fontana /ITA, Cannondale Factory Racing/ + 1:25 min.
13. Jaroslav Kulhavý /CZE, Specialized Racing/ + 7:51 min.